בחרו עמוד

ד"ר ינון חזן, מומחה בגינקולוגיה מיילדות ואולטרסאונד, מנהל יחידת אולטרסאונד נשים במרכז רפואי קפלן

סקירות מערכות מכוונות

בדיקה זו מתבצעת בד"כ על ידי רופאים בכירים בעלי וותק או מנהלי יחידות אולטרסאונד עקב הצורך בניסיון רב ויכולת החלטה טובה לגבי חומרת המומים או הבעיה
סקירות מערכות להדגמה ולאבחון מצבים חריגים או מומים שאובחנו בסקירת מערכות בקהילה או בבדיקה קודמת על ידי רופא. או לשלילת סימני פגיעה בעובר מסיבות שונות כגון חשיפה לתרופות או זיהומים וכו'.

במקרה שרופא העלה שאלה בדבר בעיה בהיריון או חשד למום בעובר או בשליה, יפנה הרופא את המטופלת עם טופס הפניה מנומק לבדיקת האולטרה-סאונד. המומחה הבכיר עובר על סיבה להפניה ובדיקות ההיריון, ובהתאם מבצע בדיקה מכוונת למערכת שמהווה את הבעיה.

הרופא הבודק מבצע בדיקות מתקדמות אלה, וכן מבצע מעקבים אחר מצבים חריגים שונים, על מנת לייעץ על המשך בירור ומעקב וכן לסייע בקבלת החלטות בעניין אופן היילוד ומועדו.

בבעיות שונות בעוברים, הרופא המבצע יכול לבקש התייעצות נוספת על ידי רופאים נוספים, כגון מומחים בגנטיקה, מומחים בלב העובר, מומחים במערכת העצבים המרכזית וכו'. וכן לבקש בדיקות נוספות כגון דיקור מי שפיר, MRI לעובר, בדיקת זיהומים שונים.

ד"ר ינון חזן 03-7620620

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support